Predošlé ročníky

HRAVENISKO 2012, tretí ročník:

Tretí ročník Festivalu hier a zábavy pre deti a dospelých Hravenisko dopadol na výbornú. Viac ako sedemtisíc návštevníkov sa počas dvoch dní poriadne zahralo, zabavilo a nakúpilo vianočné darčeky. Na všetkých čakalo množstvo hier, detské kútiky, sprievodné aktivity a po prvý krát aj sprievodný program na pódiu. Tu potešili deti divadielka, minidisko s Ujom Ľubom, prednáška o plazoch, ale aj autogramiáda a čítanie rozprávok v podaní Zuzky Tlučkovej a Bibiány Ondrejkovej. Veľká vďaka patrí organizačnému štábu, množstvu dobrovoľníkov, partnerom, sponzorom, vystavovateľom a ďalším, ktorí urobili maximum pre spokojnosť návštevníkov. Sme radi že sme videli odchádzať niekoľko tisíc spokojných detí a dospelákov a už teraz sa púšťame do organizácie a prípravy štvrtého ročníka obľúbeného festivalu.

Tretí ročník Festivalui hier a zábavy Hravenisko klope po polročných intenzívnych prípravách na dvere. Sme radi, že po vydarených prvých dvoch ročníkoch sme opäť pripravili dva dni plné hier, hračiek, sprievodného programu, zaujímavostí, možností dobrých predvianočných nákupov, no najmä skvelej zábavy a atmosféry. Počas soboty a nedeľe 24. a 25. novembra 2012 sa môžu všetky deti, malé aj veľké, mladí ľudia, dospeláci, ale aj seniori tešiť na takmer päťdesiat miestností, telocvične, jednálne, chodby, jednoducho všetky priestory Základnej školy Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici v Košiciach, ktoré budú plné hier, hračiek, tvorivých dielné či rôznych atrakcií. Opäť sa nám rozšíril počet predajcov a vystavovateľov, tým pádom aj možnosti hrať sa.

Všetky potrebné informácie o tohtoročnom Hravenisku máte v dalších záložkách tejto stránky. Ak ste ešte na Hravenisku neboli, určite si pozrite galérie a videá, aby ste si vedeli predstaviť  čo vás čaká. No na to, aby ste si skvelú zábavu a atmosféru zažili, musíte jednoducho prísť a stráviť na Hravenisku niekoľko hodín, tak ako návštevníci predošlých dvoch ročníkov...

HRAVENISKO 2011, druhý ročník:

Druhý ročník Festivalu hier a zábavy pre deti a dospelých Hravenisko sa po troch dňoch skončil. Viac ako šesť tisíc návštevníkov každého veku, no najmä detí sa mohli v priestoroch Základnej školy Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici v Košiciach vyšantiť dosýtosti. Vystavovatelia pre všetkých pripravili atraktívne produkty, interaktívne prezentácie a rôzne prekvapenia. Organizátori pridali tradičné hry, či sprievodný program vo forme ukážok prvej pomoci, aktivít Knižnice pre mládež Mesta Košice, ukážok zábavných fyzikálnych pokusov, čajovne, ale aj vystúpenie Basketbalového kúzelníka a Show Ronalda McDonalda. Veľký úspech zaznamenali herne pre malé deti, ale aj pre tých starších. Tie boli plné nafukovadiel, elektroautíčok, plastových preliezok, domčekov, kolotočov, nájsť ste tu mohli aj trampolínu alebo bazénik s guličkami. Celým Hraveniskom sa niesla myšlienky triedenia odpadu. Organizátori kládli veľký dôraz na mamičky s najmenšími deťmi, pre ktoré bola pripravená miestnosť na kojenie a prebaľovanie, ohrev stravy, prevarená voda, parkovisko pre kočiare a ďalšie služby. Vďaka organizátorov patrí všetkým partnerom, ktorí podujatie podporili, dobrovoľníkom, ktorí zabezpečili všetky organizačné úkony a mnohí pracovali počas víkendu aj viac ako tridsať hodín, personálu školy, ale najmä návštevníkom, ktorí svojou účasťou, ale aj vyjadreniami presvedčili, že viac ako polročné prípravy podujatia mali význam. Na tejto stránke budú priebežne pribúdať fotografie a odkazy na články o Hravenisku. Zároveň prosíme návštevníkov, ktorí si Hravenisko fotili, aby prispeli do našej galérie a poslali fotky na mail v kontakte. Už teraz sa všetci tešíme na tretí ročník Hraveniska, ktorý sa uskutoční 24.-25. novembra 2012.

Od piatka rána sa otvorili brány druhého ročníka Festivalu hier a zábavy Hravenisko. Počas prvých štyroch hodín navštívilo podujatie približne päťsto návštevníkov. Všetci si mohli vychutnať množstvo hier a iných atrakcií umiestnených v štyridsiatich miestnostiach školy vrátane jedálne, telocviční, tried učební a ďalších miestností. Fantastická atmosféra v tomto svete hier, na ktorú sa Základná škola Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici v Košiciach premenila, sa niesla a veríme i naďalej bude niesť všetkými priestormi školy. Hravenisko pokračuje dnes do 20.00 hod. a v sobotu a nedeľu sa môžu prísť všetci, ktorí chcú zažiť skvelý deň do Základnej školy Jozefa Urbana od 9.00 do 20.00 hod. Viac informácií o Hravenisku nájdete na tejto stránke.

Organizátori pripravili pre návštevníkov druhého ročníka Festivalu hier a zábavy niekoľko noviniek. Aby sa všetci, ktorí sa na Hravenisko chystajú vyhli čakaniu v rade na vstupenky, od 15. novembra bude možné vstupenky zakúpiť v predpredaji v Detskom centre Tramtária v Obchdonom centre Optima a na vrátnici Základnej školy Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici v Košiciach. Cena vstupenky je nezmenená, teda symbolické jedno euro. Vstupné neplatia deti do jedného roka. Počas samotného podujatia budú k dispozícii aj šatne, parkovisko pre kočiare, ale aj miestnosť pre mamičky s malými deťmi, určená na kojenie a prebaľovanie. Chýbať nebudú ani ďalšie služby. K dispozícii bude bufet s nápojmi, sladkosťami, ale aj domácimi buchtami, šiškami, či hotovými jedlami, aby návštevníci nemuseli odchádzať na obed. Atmosféru jesene bude dotvárať aj improvizovaná čajovňa, ktorú bude zabezpečovať známa košická čajovňa Amana.

V pondelok 7. novembra sme spustili samostatnú stránku k Festivalu hier a zábavy pre deti a dospelých Hravenisko. Na stránke si môžte pozrieť informácie a galérie z minuloročného Hraveniska a nájdete tu tiež aktuálne informácie k druhému ročníku, ktorý sa uskutoční od piatka 25. novembra do nedele 27. novembra 2011 v pirstoroch Základnej školy Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici v Košiciach. Veríme, že stránka prispeje k lepšej informovanosti návštevníkov a že na nej nájdete všetky informácie, ktoré vám pomôžu vytvoriť si predstavu o tomto jedinečnom festivale. Ak by vám predsa len nejaká informácia chýbala, kontaktujte nás prostredníctvom formulárika v časti "kontakty". Už teraz sa tešíme na všetkých, ktorí chcú stráviť príjemný čas v kráľovstve, hier, hračiek a skvelej atmosféry.

HRAVENISKO 2010, prvý ročník:

Prvý ročník Festivalu hier a zábavy pre deti i dospelých Hravenisko sa konal v sobotu a nedeľu 20. a 21. novembra 2010 v priestoroch Základnej školy na Jenisejskej ulici v Košiciach. Počas dvoch dní navštívilo podujatia viac ako päť tisíc návštevníkov všetkých vekových kategórií. Pripravených bolo množstvo hier, hračiek a sprievodných aktivít. Deti i dospelí sa mohli zahrať s hracími konzolami, veľkým množstvom rôznych druhov spoločenských hier, logickými a vedeckými hračkami, klasickými spoločenskými hračkami ako človečko, šach, dáma, piškvorky, či s rôznymi hračkami na diaľkové ovládanie. Pripravené boli tiež hlavolamy, autodráhy, vláčiky, rôzne stavebnice, didaktické hračky,  modely áut a ďalšie lákadlá. Medzi sprievodnými akivitami boli rôzne tvorivé dielne, prezentácia košickej ZOO, ukážky prvej pomoci, maľovanie na tvár a výstava modelov vláčikov vyrobených z odpovadového materiálu. Veľký záujem bol o návštevu detských kútikov. V tom pre deti do piatich rokov čakali na detičky plastové preliezky a domčeky, malé nafukovadlo, rôzne hračky a samozrejme bazénik s guličkami. V megadetskom kútiku pre väčšie deti boli pripravené rôzne nafukovadlá, trampolíny, kolotoče, elektroautíčka či detský seagway. Okrem príležitosti stráviť príjemný deň ocenili návštevníci aj možnosť zakúpiť si zaujímavé vianočné darčeky. Galérie z prvého ročníka festivalu Hravenisko si môžte pozrieť tu a články v novinách a reportáže z podujatia zase tu.

Video

Galéria

Leták

Reklama